«

»

Čvn 03

Print this Příspěvek

Elektrárna Ledvice

  V rámci projektu Člověk a technika jsme navštívili tepelnou elektrárnu v Ledvicích u Bíliny. Po cestě vlakem jsme se dostali k obrovské budově se třemi vysokými komíny. Na úvod nám pustili film ve 3D kině. Povídali jsme si o tom, jak vzniká elektřina a také jsme soutěžili o deník elektrárny. Potom jsme šli na prohlídku elektrárny a dále jsme se rozdělili na tři skupiny a vyjeli jsme druhým nejrychlejším výtahem v ČR do 28. patra vyhlídkové věže (za pouhou minutu). Věž je vysoká jako panelák se 44 patry. Vyhlídka byla krásná, bylo vidět nejen na Krušné hory, ale i na nejvyšší horu Českého středohoří – Milešovku. Uvědomili jsme si, že bez elektřiny by bylo mnohem těžší žít. Moc jsme si to užili.

Za 5. třídou Juli, Sofi, Anet, Áňa

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=5371