«

»

Říj 02

Print this Příspěvek

Den jazyků – ZOO Drážďany

Žáci 2. stupně oslavili Evropský den jazyků výletem do ZOO v Drážďanech

Dne 27. září 2023 se žáci 2. stupně naší školy vydali na nezapomenutelnou návštěvu ZOO v Drážďanech, a to právě v den, kdy se slavil Evropský den jazyků. Cílem výjezdu
bylo spojit radost z poznávání světa živočichů s učením jazyků. Ráno se žáci a učitelé sešli před školou v očekávání toho, co je čeká. Cesta do Drážďan proběhla v klidu a bez jakýchkoliv komplikací. Hned po příjezdu do ZOO se děti rozdělily do skupin, ve kterých následně po dobu prohlídky ZOO pracovaly. Během prohlídky měli žáci možnost vidět a učit se o různých zvířatech z celého světa a své poznatky zaznamenávaly buď v angličtině nebo v němčině do pracovních listů, což pomáhalo rozvíjet jejich jazykové dovednosti.
Věříme, že celý den byl pro děti plný dobrodružství a nových zkušeností a že se tak návštěva ZOO v Drážďanech stala nezapomenutelným zážitkem, který spojil vzdělání i zábavu.

Mgr. Michaela Klapková Ozomová

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=5126