Zář 03

Třídní schůzky

Třídní schůzka

12.9.2019 od 15.30

I. třída   Mgr. Renáta Málková

  IV.A       Mgr. Romana Šlincová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3857

Zář 06

Slavnostní zahájení školního roku

Prázdniny skončily a v pondělí 2. září začal nový školní rok. Tradičně jsme jej zahájili slavnostně před budovou základní školy. Pro „deváťáky“ je tento rok tím posledním na základní škole. Naopak pro „prvňáčky“ je úplně tím prvním a tak jsme jim jejich vstup do školního roku zpříjemnili krásnou květinou. Ve třídě na ně čekaly ještě další dárky, které jim zpříjemní jejich první kroky a práci ve škole. Žáky, jejich rodiče a zaměstnance školy tradičně přivítal svým proslovem pan ředitel a také pan starosta Tomáš Sváda. Počasí nám přálo a žáci a pedagogové měli příjemný začátek nového školního roku. Přejeme všem správné vykročení do nového školního roku.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3875

Čvn 27

Rozloučení 5. B. s prvním stupněm

Kemp v Chabařovicích nás v horkých dnech přivítal osvěžením v koupališti, dobrou stravou i přespáním v chatičkách. Také jsme navštívili ZOO Ústí nad Labem, zahráli jsme si pohybové a míčové hry, opékali vuřty. Zkrátka jsme si užili vše, co k létu a konci školního roku patří.

Romana Šlincová, Alice Plicková

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3814

Čvn 21

Rodiče vs. děti

Dne 20.6. proběhlo 2. klání s podtitulem Jízda zručnosti pro rodiče a děti druhých tříd. Tentokrát soutěžili jízdou na kole (slalom, jízda zručnosti, zdravověda, rychlost a dopravní test). I přes veškerou snahu se opět nepodařilo děti porazit. Všichni se dobře bavili a počasí nám přálo.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3810

Čvn 19

Indiánská vesnička Rosehill

První stupeň svůj třídní výlet 18.6. uskutečnil v Indiánské vesničce Rosehill,
která nám odkryla život původních obyvatel Severní Ameriky, zejména prérijních indiánů(kmeny Sioux, Šajeni, Arapahové, Černonožci a další). Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o indiánském životě. Někteří z nás si zastříleli z luku. Shlédli jsme indiánské vystoupení, které ukázalo první setkání indiánů s bělochy a zatančili si Hadí tanec. Počasí na po celou dobu přálo.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3808

Čvn 07

Den slabikáře 2019

Ve čtvrtek 6. 6. si žáci první třídy připravili pod vedením paní učitelky Dany Paráskové vystoupení ke tradičnímu Dni slabikáře. Žáci tak mají možnost ukázat rodičům, sourozencům a i prarodičům jak zvládli náročnou první třídu. Připravili si krásné texty a každý z nich se snažil číst co nejlépe a potěšit tak nejen své rodiče, ale také paní učitelku. Čtení z čítanky bylo prostřídáno krásnými písničkami a recitací básní. Našim nejmenším žáčkům se odpolední program velice povedl, a to i přesto, že někteří žáci se odpoledne nedostavili a ostatní je tak při čtení museli zastoupit. Všichni se ale svého úkolu zhostili svědomitě a statečně a Den slabikáře se opravdu vydařil.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3805

Čvn 07

Týden dětských radostí – Valaliky

V týdnu od 27. 5. do 31. 5. jsme strávili příjemný a výlety nabitý týden na Slovensku ve Valalikách. Po náročné cestě přes celou Českou republiku a také Slovenskou republiky nás čekalo milé a vřelé uvítání. Čekali jsme, až bude naše sestava kompletní – až přijdou i žáci z Valalik a přijedou naši přátelé z Košťan nad Turcom a týden plný zábavy a výletů mohl začít. Prohlédli jsme si Košice, vystoupali jsme do věže chrámu sv. Alžběty. Vyzkoušeli jsme si lézt po stěně (bouldering), vyřádili se v aquaparku na skluzavce a na tobogánu. Čekala nás projížďka na koních a opékání buřtů na ranči. Sestoupili jsme do Jasovské jeskyně a nafotili si neskutečné fotografie v Tricklandii ve Starém Smokovci. Večer jsme trávili sportem – turnaj v pingpongu, volejbal, badminton, florbal…  a také jsme tančili jako diví. Opravdu jsme se nenudili. Těšíme se na příští rok, co si pro nás naši slovenští přátele zase připraví.

Fotografie viz galerie. A je jich tam opravdu hodně. 🙂

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3802

Čvn 04

Revolution train

Dne 29. 5. 2019 jsme v Duchcově navštívili projekt Revolution train. Událost se odehrávala na starém nákladním nádraží ve vlaku, který měřil 165 metrů. Když jsme ho poprvé uviděli, pomysleli jsme si, že to bude takový ten nudný vlak s tabulemi. Mýlili jsme se. Vlak byl úžasně udělaný.

Když jsme vstoupili do prvního vagonu, uvítal nás náš průvodce. Dostali jsme čaj a poté nás pozval na prohlídku. Ze začátku nám vyprávěl užitečné informace o drogách a vyplňovali jsme dotazníky zaměřené na náš volný čas a zkušenosti s drogami. Ve druhém vagonu jsme se usadili a na plátně byl promítán kousek filmu o drogách. Některé scény byly i zrealizované přímo před námi. Ocitli jsme se tak například přímo v baru z filmu, u dopravní nehody, ve vězení, které vypadalo jako z hororu nebo v drogovém doupěti, kde žil pár z filmu. Nebyl to hezký pocit, že v takovém prostředí opravdu někdo může žít. Zajímavým detailem byly stěny vagonu, které představovaly vnitřní orgány, jejichž stav se v každém vagonu zhoršoval podle děje filmu.

Projekt pro nás byl velmi poučný, byli jsme seznámeni se všemi riziky a varováni před následky užívání drog. Myslíme si, že by si to každý měl pořádně rozmyslet, než udělá nějakou chybu s drogami.

Bauerová, Zimányiová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3799

Kvě 23

Den otevřených dveří složek IZS

Dnes jsme jeli na den otevřených dveří hasičské stanice v Teplicích.

Místní hasiči nám ukázali a popsali jejich nejnovější i tu starší techniku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, které mnozí z nás ani nevěděli.

Mohli jsme si vyzkoušet stříkání hadicí na cíl a při správném zásahu jsme dostali bonbónek. Dále jsme si mohli prolézt hasičská auta a dokonce jsme si prošli polygon, což je takové výcvikové bludiště. Někteří z nás se odvážili a sklouzli se po hasičské tyči nebo lezli na lezeckou stěnu.

Hasiči nám také ukázali slanění z plošiny a základní první pomoc.

Dnešní den se nám moc líbil a odnesli jsme si mnoho zajímavého.

P+M Herzinovi

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3793

Kvě 20

Odpoledne s městskou policií 2

V pátek 17. 5. si naši žáci v družině užili ve společnosti strážníků Městské policie Košťany. V tento den nám více přálo počasí a mohli jsme páteční odpoledne strávit venku a seznámit se s činností městské policie. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla a dozvěděli jsme se, jak nejlépe poskytnout zraněnému první pomoc. Dokonce jsme si vše mohli vyzkoušet i prakticky, někteří jako záchranáři, jiní jako zranění. Vyzkoušeli jsme si, jak fungují vysílačky, jak a čím se odchytávají ztracení psi. Ti odvážní si nechali nasadit pouta. Opět jsme testovali, kolik “druháčků” a “třeťáčků” se vejde do policejního auta. Na závěr jsme si radarem změřili, jak rychle umíme utíkat.

Děkujeme strážníkům Jakubovi Kapicovi a Václavu Šťovíčkovi za báječné a poučné páteční odpoledne a těšíme se na další spolupráci s Městskou policií Košťany.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3788

Starší příspěvky «