Ester Macháčková

O autorovi

Jméno: Ester Macháčková
Datum registrace: 2.9.2014

Poslední příspěvky

  1. Eko -park — 21.9.2020
  2. DRUHÝ FANTOM — 14.2.2020
  3. Emongo 1. stupeň — 17.1.2020
  4. Seiffen 4.A a 4.B. — 19.12.2019
  5. Život ve tmě — 18.12.2019

Nejkomentovanější příspěvky

  1. Straší 4.A — 1 comment

Seznam autorových příspěvků

Zář 21

Eko -park

Někteří žáci naší školy se v sobotu vydali na výlet do libereckého EKOParku. Vařili z bláta, dostali se z bludiště, dozvěděli se zajímavé informace o recyklování, vytvořili si výrobek ze dřeva a na závěr vyluštili pátý živel a dostali se k vytouženému pokladu. Všichni si výlet moc užili.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4173

Úno 14

DRUHÝ FANTOM

Druhého FANTOMA, tentokrát v Bílině, byli hledat žáci turistického kroužku v sobotu 8.2.2020. Začátek cesty nastal na náměstí v Košťanech – pěšky do Oldřichova na vlak – vlakem směr Kyselka Bílina. Zde začalo hledání a objevování indicií, které nás posouvalo v cestě za rozluštěním šifry.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4029

Led 17

Emongo 1. stupeň

Dne 17.ledna naši školu přijela navštívit skupina Emongo a to až z daleké Afriky. Díky tomu jsme se měli možnost seznámit s typickou kulturou a životem v Africe, konkrétně v Kongu odkud členové slupiny pochází. Společně jsme poznali africká zvířata, zpívali jejich písně, tančili a dokonce bubnovali. Na závěr měl každý z nás možnost si …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4013

Pro 19

Seiffen 4.A a 4.B.

Pohádková atmosféra v Seiffenu – 4.A + 4.B Adventní čas nás přilákal do malebného a vánočně vyzdobeného saského městečka – Seiffen, který leží nedaleko česko-německých hranic. Na každém kroku a v každém okně návštěvník vidí vánoční výzdobu v podobě dřevěných hraček, typických vánočních pyramid a louskáčků. Ve vesničce plné hraček jsme navštívili dominantu, kterou je …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3997

Pro 18

Život ve tmě

Dne 10.12.2019 nás navštívili zaměstnanci Tyfloservisu. Žáci si postupně obešli stanoviště, kde měli možnost plnit úkoly jako nevidomí a ověřili si funkci ostatních smyslů.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3995

Lis 28

Divadlo 1. a 2. třída

V pondělí 25. listopadu vyrazila 1. a 2. třída do divadla. Opět jsme navštívili Divadlo rozmanitostí v Mostě, tentokrát představení Sněhurka. Pohádka se nám všem moc líbila.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3966

Lis 27

OD KAOLÍNU AŽ PO HRNEČEK – 4.A+4.B

V letošním roce oslavila Porcelánka v Dubí své 155. narozeniny. Na exkurzi závodem křížem krážem přímo ve výrobě jsme viděli dlouhou pouť hrnečku od hmoty až po hotový výrobek. Při návštěvě Domu s modrou krví jsme obdivovali cibulákový vzor v mnoha podobách a zkusili si odekorovat svůj vlastní hrneček. Tam, kde se snoubí křehká krása …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3964

Lis 17

Kreativní dílna

Turistický kroužek – dne 16.11.2019 proběhla návštěva ,,KREATIVNÍ DÍLNY” v Novosedlicích. Děti si vyzkoušely tvorbu pískových obrázků, malování na sklo a jiné techniky. Výsledek svého snažení si každý odnesl domů.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3950

Lis 17

Divadlo Krabice

V pátek 15. 11. 2019 navštívilo naší školu divadlo Krabice, s představením s názvem Mrkvomen. Žákům školní družiny se představení velmi líbilo. Na závěr se dostalo i na tanec.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3948

Lis 04

Straší 4.A

Strašííí, strašííí, v naší třídě strašíííí! – 4.A A opravdu! Strašilo se z pátka na sobotu při Nocveši (nocování ve škole). Večerním průvodem ve strašidelných maskách jsme společně se školní družinou ozdobili náměstí v Košťanech svými halloweenskými dýněmi. Čekalo nás také strašidelné filmové představení a noční osvícená stezka po školních chodbách. Usínali jsme plni dojmů …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3926

Starší příspěvky «