«

»

Pro 08

Print this Příspěvek

Spisovatel Petr Březina u nás ve škole

V loňském školním roce se někteří z nás zúčastnili projektu Pohádky pro děti z Česka. Spisovatel Petr Březina píše originální, laskavé pohádky, které poskytne školám, děti pak s pohádkami pracují a posílají mu své ilustrace. Nejlepší pak vybere do své nové knihy. Letos vyšla už osmá. Byli jsme úspěšní, hned tři ilustrátoři z 3.A v ní mají své obrázky (Honzík Tichý, Šimon Sanitrik, Radim Janda). Každý, kdo se zúčastnil, dostal svůj výtisk nové knihy. Největší odměnou pak bylo osobní setkání s Petrem Březinou u nás ve škole. Děti se dozvěděly, jak jeho knihy vznikají, pokládaly všemožné otázky, některé opravdu „na tělo“.
Setkání s opravdovým spisovatelem byl pro všechny zajímavý zážitek.

Mgr. Kateřina Fridrichová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=5195