«

»

Pro 06

Print this Příspěvek

Šachový turnaj 2023 Srbice

Ve středu 22. 11. 2023 se konala v Srbicích postupová soutěž v šachu pro žáky základních a středních škol, kterou pořádá Šachový svaz České republiky.
Soutěž byla volně přístupná všem žákům řádného denního studia základních i středních škol bez ohledu registrace v Šachovém svazu ČR. Byla naplánována samostatně ve třech věkových kategoriích, I. a II. stupeň základních škol a střední školy. Atmosféra byla plná očekávání a soutěžního ducha, kdy účastníci měřili své síly v taktických soubojích na
šachovnicích. Všichni soutěžící prokázali své šachové dovednosti. ZŠ Košťany se této soutěže zúčastnili už po páté, jednou dokonce postoupili do krajského kola.
Náš tým byl ve složení Petr Zíval (VIII. B) , Daniel Filip (VII. B), Jakub Brabec (V. třída), Dašek Dominik (VII. B) a Jakub Fišer (II. třída) svedli svoje šachové partie proti svým vrstevníkům z dalších sedmi týmů ze základných škol Teplicka. Tým tvořili i tři žáci, kteří už tento turnaj kdysi zažili. Dokonce Petr Zíval už potřetí! I když měli v týmu takové “veterány“, dělali chyby. Obsadili 6. místo z celkového počtu osmi týmu. Dařilo se hlavně Péťovi, který si zahrál i na 1. (nejvyšší) šachovnici, kde si zahrál partii se samotnou Lindou Slívovou (několikanásobná úspěšná účastnice Mistrovství republiky i Mistrovství Evropy). Vítězství slavil ale každý i samotný druhák Jakub Fišer. Všichni kluci si to užili a šach mat dal každý.

Galerie fotek: ZDE

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=5189