«

»

Pro 14

Print this Příspěvek

Planetárium

Dne 13.12. se I. stupeň účastnil projektu ,,PLANETÁRIUM DO ŠKOL”

….planetárium, do kterého nemusíte jezdit, ale které samo přijede k Vám!

Postupně se v prostorách tělocvičny vystřídaly všechny třídy I. stupně, aby shlédly programy s interaktivním výkladem. Jeden z programů byl příběh: ,,Se zvířátky o vesmíru”. Jednalo se o unikátní kombinaci loutek a virtuálního světa stvořeného grafiky. Děj zavedl malé diváky do snového světa jedné polozapomenuté raketové základny. Ježek, zajíc, krtek a sova jsou čtyři kamarádi, kteří se sešli na kraji lesa, aby hvězdářskou základnu prozkoumali.

Druhý program: ,,Zpátky na Měsíc. Navždy”. Vědecký materiál, který sondy na Měsíci před už téměř půl stoletím nashromáždily, vědci stále zpracovávají. Žáci se dozvěděli, proč je Měsíc obrácen k Zemi vždy stejnou stranou, nebo jak dlouho trvá den a noc. Návštěvou jednotlivých planet Sluneční soustavy se seznámili s jejich povrchem, s jejich velikostí a čím se liší od ostatních.

Návštěvu virtuálního planetária si I. stupeň užil, a doufá, že brzy proběhne další návštěva.

 

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4566