«

»

Pro 14

Print this Příspěvek

Z Košťan na olympiádu

Vážení čtenáři,

v dnešní nelehké době, kterou všichni pociťujete na vlastní kůži, je jen velmi málo radostných chvil, ale přesto se sem tam nějaká najde.

Chtěl bych se s vámi o jednu takovou podělit. Někteří to možná již víte, jiní ne. Máme první olympioničku v celé historii našeho města, naší školy. V neděli 14. listopadu se jí stala bývalá žačka naší školy Daniela Pejšová, rodačka ze Střelné, která se spolu s českým národním týmem probojovala na únorovou  Olympiádu v čínském Pekingu. Co mě na tom opravdu těší je nejen postup na ZOH hokejového týmu žen, ale i to, že naše „Dáda“ na nás nezapomněla a je hrdá na to, že chodila na naši školu. Byla výbornou žákyní a reprezentovala školu a město ve sportovních soutěžích. Mimo jiné má již tři medaile z Olympiády dětí a mládeže z roku 2016, kdy získala zlato, stříbro a bronz v rychlobruslení. (Tehdy o ni projevil zájem i trenér Martiny Sáblíkové). Gratulujeme jí všichni, já a moje kolegyně i kolegové, a v Číně jí budeme, stejně jako všem našim sportovcům, držet palce.

Mgr. Milan Sanitrik

 

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4564