»

Dub 09

Print this Příspěvek

Šachy 6.4.2024

1. 4. 2024 (sobota) se uskutečnil již XXI. ročník turnaje Grand Prix Teplice. 7 kol v rapid šachu sehráli žáci a dorostenci na počest nedožitých 82. narozenin IM (Mezinárodní mistr) Jindřicha Trapla. Skvělého hráče a trenéra. K figurkám usedlo úctyhodných 135 účastníků. Pro všechny byly připravené ceny, pohoštění, prostorný hrací sál, počasí se vydařilo, medaile také byly.

ZŠ Košťany reprezentovali dva žáci. Mezi mladšími žáky to byl Jakub Brabec. Mezi 42. šachisty se Kuba umístil na 24. místě. Tři krát zažil pocit z vítězství, získal tedy 3 body.

Mezi staršími žáky se Petr Zíval umístil dokonce na krásném šestém místě, což je velký úspěch. Pět krát se radoval z vítězství. Zahrál si dokonce s účastnicí ME a vicemistryni ČR v šachu do 14. let.