«

»

Bře 31

Print this Příspěvek

Čtení pro MŠ

 

Dnešní propršené dopoledne strávili žáci 3.B spolu s dětmi z Mateřské školy Košťany v naší nové multifunkční učebně. Třeťáci si pro dětičky nejprve připravili čtení pohádky „Jak zasadili semínko“ z knížky Pohádky z mechu a kapradí. Aby byl zážitek co největší, tak zkombinovali četbu s promítnutím části pohádky na dataprojektoru. Také spolu s dětičkami sestavovali ve skupinkách obrázky, v kterých se ukrýval Křemílek a Vochomůrka. Každý třeťák si vzal na starost děťátko z mateřské školy, kterému v průběhu celého dopoledne svědomitě pomáhal. Poté si vytvořili velikonočního zajíčka, do kterého zasadili semínka, stejně jako Křemílek a Vochomůrka v pohádce. Pro dětičky byla venku připravena velikonoční bojovka s ovečkou Růženkou. Růženka zadávala úkoly, které dětičky za pomocí třeťáků plnily a nalézaly symboly typické pro Velikonoce. Předání diplomů za zvládnutou bojovku proběhlo opět v multifunkční učebně. Třeťáci si vyzkoušeli pracovat a komunikovat s malými dětmi a dle jejich slov je dopoledne velice bavilo a rádi by si tento den někdy zopakovali.

 

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4834