«

»

Pro 09

Print this Příspěvek

Okresní přebor v šachu

Ve středu 8. 12. 2021 se konal v Teplicích Okresní přebor družstev základních škol v šachu. Tým ZŠ Košťany, ve složení Rostislav Filip (IX.), Matěj Mataše (IX.), Michal Macháček (IX.), Jindřich Svoboda (IX.) a Petr Zíval (VI. B), svedl šachové bitvy se svými vrstevníky z teplických základních škol. Kluci si na svém druhém větším šachovém turnaji vedli skvěle (pro Petra Zívala to byl vůbec první šachový turnaj) a obsadili krásné druhé postupové místo za Gymnáziem Teplice. Turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů a 26 žáků základních škol. Z našich žáků se nejlépe dařilo Rosťovi a Matějovi, ale radost z vítězství zažili i ostatní kluci, dokonce dvakrát. Už teď se těšíme na krajské kolo, které se koná začátkem února v Chlumci.

Na závěr přinášíme stručné hodnocení a první dojmy všech soutěžících a pana učitele.

Matěj Mataše: „Od chvíle, kdy jsem dostal na turnaji podruhé šach mat, jsem se rozhodl zlepšit, a dal jsem 5 výher (pět krásných matů) za sebou. A taky jsem spokojený za výkon ostatních.“

Rostislav Filip: „Líbilo se mi to, jsem překvapen, že jsme se dostali do krajského kola. Asi dobrý oddíl…..“

Michal Macháček: „Jsem tedy rád, že jsme postoupili, i když jsem nepodal ten nejlepší výkon, tak jsem furt rád za můj tým.“

Petr Zíval: „Docela dobrý, jsme druzí, hlavně že jsme postoupili.“

Jindra Svoboda: „Bylo to boží.“

Mgr. Pavol Kufel: „No úplně skvělé! Jsem absolutně šťastný, hlavně jsem byl strašlivě nervózní, jestli postoupíme. V koutku srdíčka jsem věřil, ale sedmé (poslední) kolo všichni vyhráli, takže jsem se uklidnil, v postup věřil a s výkony jsem spokojen.“

Autoři: Michal Macháček a Matěj Mataše (IX.)

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4557