«

»

Bře 28

Print this Příspěvek

Jak vypadala letošní “Noc s Andersenem”?

AKTUALIZOVÁNO: Z pátku 26. 3. na sobotu 27.3. proběhla v Městské knihovně v Košťanech akce s názvem „Noc s Andersenem“. Tato akce se ve stejném termínu konala nejen ve stovkách knihoven a škol po celé ČR, ale i na Slovensku, v Polsku či ve Slovinsku, což jsme si v průběhu noci neustále ověřovali vzájemným chatováním.

Uvnitř fotogalerie z celé akce


http://www.rajce.net/a3250825/mini?bgcolor=&photoNameVisible=0
Vzhledem ke značně omezeným prostorám naší knihovny se mohlo zúčastnit pouze 20 dětí ve věku od 6 do 12 let a nocování si opravdu užívaly. Již podruhé se zde o ně starala vychovatelka ŠD Jana Morkesová, tentokrát za nezanedbatelné pomoci jedné z maminek, paní Slavatové. Nocování bylo zahájeno kratší besedou o H. CH. Andersenovi a jeho přínosu dětem i dospělým. Poté se všichni vydali na cestu za pokladem, kterou obětavě a s vtipem připravila rodina Podholových. Myslím, že do té doby nikdo z nás netušil, jak „husto“ může být za soumraku za škvárovým hřištěm, zvláště za zvukomalebných efektů, které dával k lepšímu jeden z organizátorů. Po návratu do tepla si děti vlastnoručně vyrobily chutnou večeři a pustily se do tvorby upomínkového předmětu v podobě slunéčka ze slaného těsta. Odměnou za náročnou práci jim byl sponzorský dar pana starosty, ještě zatepla dovezená pizza! Po pizze následovala nejočekávanější část noci, což nebylo nic jiného, než stezka odvahy. I přes počáteční obavy některých účastníků se vše obešlo bez slziček a někteří si svou zkoušku neohroženosti zopakovali hned několikrát. Od „spuštění“ naší noci již uběhlo pěkných pár hodin a nastal čas připravit si pelíšky, narychlo vyčistit zuby a pro paní vychovatelku úspěšně se utkat s propojením PC, projektoru a soustavy reproduktorů, aby malí „Anderseni“ mohli usínat, jak jinak než při pohádce. Bylo krátce před druhou hodinou ranní. V sobotu po probuzení a dobré snídani si děti zahrály několik her a rozešly se do svých domovů.

Celou akci nezištně dokumentovala naše osvědčená fotoreportérka paní Lenka Štiková.

Kam dál:

Hans Christian Andersen na Wikipedii (EN)

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=382