«

»

Čvn 04

Print this Příspěvek

Revolution train

Dne 29. 5. 2019 jsme v Duchcově navštívili projekt Revolution train. Událost se odehrávala na starém nákladním nádraží ve vlaku, který měřil 165 metrů. Když jsme ho poprvé uviděli, pomysleli jsme si, že to bude takový ten nudný vlak s tabulemi. Mýlili jsme se. Vlak byl úžasně udělaný.

Když jsme vstoupili do prvního vagonu, uvítal nás náš průvodce. Dostali jsme čaj a poté nás pozval na prohlídku. Ze začátku nám vyprávěl užitečné informace o drogách a vyplňovali jsme dotazníky zaměřené na náš volný čas a zkušenosti s drogami. Ve druhém vagonu jsme se usadili a na plátně byl promítán kousek filmu o drogách. Některé scény byly i zrealizované přímo před námi. Ocitli jsme se tak například přímo v baru z filmu, u dopravní nehody, ve vězení, které vypadalo jako z hororu nebo v drogovém doupěti, kde žil pár z filmu. Nebyl to hezký pocit, že v takovém prostředí opravdu někdo může žít. Zajímavým detailem byly stěny vagonu, které představovaly vnitřní orgány, jejichž stav se v každém vagonu zhoršoval podle děje filmu.

Projekt pro nás byl velmi poučný, byli jsme seznámeni se všemi riziky a varováni před následky užívání drog. Myslíme si, že by si to každý měl pořádně rozmyslet, než udělá nějakou chybu s drogami.

Bauerová, Zimányiová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3799