«

»

Pro 03

Print this Příspěvek

PERNÍKOVÝ TÝDEN ANEB PEČENÍ TRADIČNÍCH ČESKÝCH PERNÍČKŮ

 

Těsně před začátkem adventu, v týdnu 19.-23.11. 2018, voněly školní družiny i celá škola po perníku. Hned v pondělí jsme vykrajovaly a pekly vánoční tvary i netradiční motivy, jako třeba zuby. Všichni byli velice šikovní. Práce s těstem šla každému od ruky a všichni chtěli válet placky. Následující dny jsme se pustili do zdobení cukrovou polevou a lentilkami dle vlastní fantazie. To děti opravdu bavilo a velmi chutnalo. Práce se zdobičkou byla sice trošičku náročnější, ale zvládli jsme to na jedničku. Všichni si ozdobili kokosem vánoční zvonečkový svícen, který si nesli hrdě domů. Velká pochvala všem dětem i rodičům.

Vychovatelky ŠD

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3629