«

»

Čvn 23

Print this Příspěvek

Školní výlet 2. a 5. tř. – Den druhý

Dnešní den jsme začali bohatou snídaní a připadali jsme si jako Pejsek s Kočičkou. Svítí sluníčko, hurá ven. Prší, rychle dovnitř. Doběhli jsme do štoly a schovali se před deštěm ve 362 m dlouhé štole na stříbro a měď. Utopili jsme tam dvě helmy. Z místního kouzelného kamene jsme získali takovou energii, až se nám rozsvítilo v hlavě, což je vidět i na našich fotografiích při východu ze štoly. Ze štoly jsme se vydali do Pohádkové galerie, kde jsme si ukázali výrobu mýdla a koupelnové soli. Nejvíce nás zaujaly malé žabičky. Jednu jsme si donesli až do chaty. Po chutném obědě (svíčková) opět vysvitlo sluníčko, a tak jsme vyrazili dobýt Tolštejn. Cestou nás přepadl déšť, ale ukryli jsme se v místní cukrárně, kterou jsme statečně vyplenili. Po přeháňce jsme pokračovali v naší neohrožené cestě na Tolštejn, který jsme úspěšně s několika padlými dobyli. Po tak vysilujícím výkonu bylo nutné doplnit v hradní krčmě vydanou energii, což se nám pomocí hranolků podařilo. Na zpáteční cestě nás proradně přepadly kroupy. Byli jsme však stateční a vidina špaget k večeři byla silnější než krupobití. Po návratu jsme špagety odvážně nacpali do našich bříšek. Teď je právě 22 hodin a po takto vysilujícím výkonu zaslouženě odpočíváme ve svých postýlkách.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=2471