↑ Zpět na Výuka

Print this Stránka

Časté dotazy k elektronické žákovské knížce (FAQ)

Koho se bude elektronická žákovská knížka týkat?

Elektronickou žákovskou knížku budou využívat všichni žáci naší školy. Žákům prvního a druhého ročníku bude vydána také papírová žákovská knížka tak, aby se mohli svými prvními výsledky chlubit v papírové podobě.

Kdo všechno má k žákovské knížce přístup?

Žákovskou knížku používají jak rodiče, tak děti.

Co v elektronické žákovské knížce najdu?

Rodičovský i žákovský přístup zobrazují aktuální rozvrh, jednotlivé známky, průměrnou známku z předmětu a výsledky chování. V rozvrhu hodin naleznete také poznámky k hodinám a tak si můžete například kontrolovat, zdali vaše dítě nemá domácí úkol, či nepíše nějakou důležitou písemnou práci. Zde jen upozorňujeme, že do el. žákovské knížky nezapisujeme každý drobný úkol, nebo opakování. Oba přístupy mají také modul na psaní zpráv vyučujícím. Jen rodičovský přístup má možnost omlouvat absenci žáka.

Jak se do elektronické žákovské knížky dostanu?

Máte hned několik možností. Tou nejjednodušší cestou je přístup přes váš webový prohlížeč. Na stránkách www.zskostany.cz naleznete “proklik” na žákovskou knížku. Dalšími možnostmi jsou přístupy přes váš mobilní telefon či tablet. Opět máte možnost vstoupit přes web školy. Ten jsme upravili tak, aby měl i jednodušší mobilní verzi. Poslední variantou jsou mobilní aplikace, které naleznete v Google Play, App Store a Windows Phone Store, vždy pod názvem Škola OnLine. Mobilní aplikace zatím neumí přijímat zprávy a omlouvat absenci.

Jak často se musím do žákovské knížky přihlásit?

Základní škola má zákonnou povinnost vás informovat o důležitých aspektech vzdělávání vašich dětí a naše škola si vybrala tuto formu. Elektronická žákovská knížka se v tomto ohledu neliší od papírové a potřeba každého z rodičů je individuální.Na druhou stranu tak jako každý učitel viděl, zdali rodič podepisoval žákovskou knížku každý den, nebo 3x ročně, tak dnes uvidíme zdali žákovskou knížku navštívíte 3x týdně, nebo 5x do roka.

Co když nemám přístup k internetu?

V odůvodněných případech bude žákovi vyšších ročníků vydána papírová žákovská knížka. Zodpovědnost za správnost údajů zapsaných v žákovské knížce v těchto případech nese samotný žák a tak se může stát, že některé známky nebudou podepsány vyučujícími. Pro nás je i v tomto směru směrodatná elektronická verze. V atriu školy se vám pokusíme zřídit místo, kde budete moci el. žákovskou knížku zhlédnout přímo na půdě školy. Od pondělí do čtvrtka lze v našem městě navštívit městskou knihovnu, kde máte zdarma možnost přístupu k internetu.

Mám potíž se žákovskou knížkou. Na koho se obrátit?

Pokud se chcete seznámit s fungováním žákovské knížky, můžete se obrátit na kteréhokoli z učitelů. Všichni máme s celým systémem roční intenzivní zkušenost. Pokud budete řešit technickou potíž, obraťte se na mne buď na emailu pavel.vondra@zskostany.cz, nebo ve sborovně druhého stupně. Nejlépe dostižitelný bývám od 7:30 do 8:00 ráno.

Pozn.: Poměrně častou obtíží, se kterou se setkáváme všichni, je zablokování žákovské knížky z důvodu několikerého překlepu v hesle. V tomto případě stačí 30 minut vyčkat. Systém účet po tomto čase odblokuje.

Zapomněl(a) jsem heslo, jak vše vyřešit?

Pokud jste nám uvedli kontaktní email, můžete si heslo obnovit kliknutím na odkaz: “Zapomněli jste heslo?” přímo pod přihlašovacím oknem.

Mgr. Pavel Vondra
učitel, správce el. žákovské

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?page_id=2530