«

»

Bře 12

Print this Příspěvek

Byli jsme v divadle

V pondělí dne 4.3.2024 se všichni žáci 2. stupně zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce Peter Black 2. Samotné návštěvě představení předcházela v hodinách angličtiny příprava, kde se děti částečně seznámily se slovní zásobou k příběhu a také s gramatikou, která byla v příběhu použita, aby i děti, které ještě nejsou v angličtině tak zdatné, příběhu porozuměly.

Hlavní postavou příběhu byl Peter Black, mladý vzdělaný muž, který si však v minulosti „vytáhl Černého Petra“, a tak se shodou různých událostí ocitl bez práce a bez střechy nad hlavou. My jsme však už během představení sledovali, jak se snaží opět postavit na nohy, získat zpět práci, peníze na živobytí a domov. Peter Black během představení vyzkoušel několik různých zaměstnání, ve kterých zažil řadu více či méně komických situací, až se mu nakonec podařilo shodou (tentokrát šťastných) náhod získat jeho „starý“ život zpět.

Představení jsme si všichni užili a s dětmi jsme se dohodli, že pokud bude možnost, půjdeme příští rok znovu.

 

Mgr. Michaela Klapková Ozomová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=5289