«

»

Zář 15

Print this Příspěvek

Soutěž v angličtině – nevšední zážitek pro žáky

Soutěž v angličtině – nevšední zážitek pro naše žáky

V rámci spolupráce českých a německých škol se o uplynulém víkendu 6 našich žáků z osmých a devátých ročníků zúčastnilo soutěže v anglickém jazyce, která probíhala v německém Hartmanndorfu. Soutěžilo mezi sebou šest družstev po šesti žácích, přičemž družstva byla smíšená – v každém družstvu byl minimálně jeden zástupce z každé školy (zapojených škol bylo 5 – 3 české a 2 německé) a děti musely v průběhu pátečního podvečera a sobotního dopoledne splnit celkem 4 úkoly, které pak v sobotu odpoledne prezentovaly porotě složené z doprovázejících učitelů. Úkoly nebyly jednoduché. Ale protože i „cesta může být cílem“, tak i když ne ve všech případech se skupině podařilo zadaný úkol splnit a dotáhnout do konce, už samotný proces naplňování zadání, kdy byly děti nucené komunikovat anglicky i v rámci své smíšené☺skupiny byl obrovskou zkušeností a prověrkou jejich schopnosti komunikovat anglicky. A o to přece šlo. Není vůbec důležité, kdo byl první, druhý… poslední. Všechny děti akci zvládly SKVĚLE, užily si spoustu zábavy, poznaly nové kamarády a při tom všem opravdu hodně poslouchaly a mluvily anglicky☺.

Z reakcí našich žáků:

„Po 6 hodinách cesty (opravdu☹, pan řidič trochu bloudil“), jsem byl překvapen, jak je škola v Hartmannsdorfu dobrá. Občerstvení, učitelé a prostředí bylo skvělé, úkoly mě bavily a celkově výletu/reprezentaci dávám 9,5/10.“ Kryštof Š.

„ Skvěle jsem si to užil a poznal jsem nové lidi.“ Tonda S.

„ Procvičila jsem si víc angličtinu a víc začala komunikovat s lidmi.“ Markéta O.

„Udělal jsem si tam nové kamarády. Více jsem si procvičil angličtinu.“ David K.

Michaela Klapková Ozomová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4936