«

»

Dub 19

Print this Příspěvek

Den Země

V úterý 18. 4. v 8:00 jsme na Den Země vyjeli na výlet. Autobusem jsme dorazili docela rychle pod Děčínský Sněžník. Pak jsme celkem dlouho šli nahoru za mlhy a deště, ale byla to zábava. Měli jsme dvě přestávky, až jsme nakonec vyšlápli na vrchol hory k rozhledně. Bufet byl zavřený a rozhledna Sněžník taky. Cestou dolů k autobusu to sice klouzalo a pořádně foukalo, ale furt pohoda. Autobus nás převezl  pod kopec do děčínské ZOO a tak nás čekal další výšlap. Vyšlápli jsme kopec jako nic a pak nás paní učitelka rozdělila do týmu a rozdala pracovní listy. Jako skupiny jsme procházeli ZOO a plnili úkoly. V zoologické zahradě byli k vidění medvědi, vlci, kozy, koně, veverky, psouni, kapybary, exotičtí ptáci atd. Po práci jsme se mohli občerstvit v bufetu U dvou opic, který se nacházel v areálu zahrady. Po svačině jsme se vydali do Expozice Rajské ostrovy, která je součástí ZOO Děčín. Dům se třemi patry terarijních zvířat a exotických ryb byl naší poslední zastávkou.

Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to všichni užili.

Kryštof Šliksbír 7.B

 

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4853