«

»

Říj 12

Print this Příspěvek

Po stopách pražských pověstí a strašidel

Po vyčerpávající cestě autobusem započal náš vzdělávací výlet. Výpravu jsme zahájili pod nosem koně, na kterém sedí svatý Václav. Vydali jsme se směrem, který nám ukázala nápověda, přiřítili jsme se k bývalé koleji piaristů, vyřešili záhadu o černém kocourovi a pokračovali k Týnskému chrámu. Došli jsme k domu U Černého medvěda, kde jsme si přečetli pověst o Turkovi – ta se nám moc líbila. Poté jsme zamířili na Staroměstské náměstí, tam jsme se seřadili na “zlatém“ poledníku, což nám pomohlo určit další směr. Cestou na Karlův most jsme posbírali podpisy několika zahraničních turistů. Na Karlově mostě jsme pak rozdali pár drobných žebrákům a vydali se na Pražský hrad. Při výšlapu pohořela půlka třídy ve fyzičce, cítili jsme se, jako bychom zdolali Mount Everest. Naše poslední zastávka byla u Lorety. Nakonec jsme z Malostranské dojeli metrem zpět na Václavské náměstí. Výlet jsme si užili a hlavní je, že jsme se neztratili.

  1. třída

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4489