«

»

Kvě 14

Print this Příspěvek

PROJEKTOVÁ HODINA 7. TŘÍDY – Jak se žije s handicapem

Život s bílou holí, naslouchadlem nebo na vozíčku rozhodně není procházka růžovou zahradou. Člověk musí každodenně překonávat spoustu bariér, které na něj číhají na ulici i mezi lidmi v okolí. Jaké to je být v kůži někoho, kdo se s takovými překážkami potýká, si vyzkoušela část 7. třídy při hodině literatury.

Přečetli jsme si v čítance příběh o australském chlapci, kterému obrna znemožnila pohybovat se jako my. A pak už jsme si mohli prožít na vlastní kůži život s omezením. Prošli jsme postupně stanovišti: NEVIDÍM, NESLYŠÍM, NEMLUVÍM, NECHODÍM, NEMŮŽU POUŽÍVAT RUCE.  Vyzkoušeli jsme, jaké to je, když je člověk odkázaný na berle. Co je pro nás běžná procházka, to je pro zrakově postiženého hotová překážková dráha. I když je takový člověk vybavený bílou holí. Zjistili jsme, v jak ošemetných situacích se ocitá sluchově postižený.  Uvědomili jsme si, jak často člověk potřebuje pomoc někoho druhého – třeba když se má obléknout a může hýbat jen jednou rukou.

Naším cílem bylo připomenout si, že handicapovaní lidé žijí mezi námi a někdy potřebují naši pomoc. Po dnešku  už víme o něco víc, jak jim pomoci můžeme. A hlavně víme, že žít s handicapem není snadné.

Žáci sedmé třídy.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4349