«

»

Led 30

Print this Příspěvek

Připomínka holocaustu

 

Den 27. leden je Mezinárodní den památky obětí holocaustu, a proto se učitelé 2. stupně rozhodli vzít děti na naučný výlet do koncentračního tábora Terezín. Exkurze začala v kině, kde žáci zhlédli asi třicetiminutový dokument o historii Terezína. Po skončení se k žákům připojila paní průvodkyně, která je provedla po celé malé pevnosti. Žáci si mohli prohlédnout samotky, kde bylo vězněno až 12 vězňů, hromadné cely, kde mohlo být vězněno až 600 vězňů, vzornou holírnu a chodbu dlouhou 500 metrů, kterou měli vězni chodit na popraviště, ale nikdy jí nešli. Dále se žáci šli podívat do tamního muzea, kde mohli vidět uniformy, nářadí a fotografie lidí, kteří měli s táborem něco společného.

M. Moťková, V. Sanitriková 8.B

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=4018