«

»

Zář 20

Print this Příspěvek

Dopravní akce s PČR a MP

V pátek 20. září si naši “druháčci” vyzkoušeli, jaké je to být v kůži policistů. Za spolupráce Policie ČR a Městské policie Košťany zastavovali na Mírovém náměstí v Košťanech jedoucí auta a kontrolovali, zda mají řidiči potřebné doklady a povinnou výbavu. Pokud měli řidiči vše v pořádku, dostali od žáků sladký bonbon, pokud jim něco chybělo, dostali bonbon kyselý. Policisté také prověřili znalosti našich žáčků. Měli k dispozici obrázek, na kterém byly zaznamenány různé dopravní situace a žáci určovali, zda se lidé v dané situaci chovají správně či ne. Nakonec své dopravní vědomosti prověřili v krátkém testu. Ti odvážní měřili rychlost aut a chodců pomocí radaru. Radar opravdu nezahálel a žáci si vyzkoušeli, jak rychle umí běhat, chodit, lézt po kolenou, nebo dokonce couvat. Za účast na akci byli naši žáci odměněni několika dárečky. Pan starosta dětem věnoval omalovánky Košťan a sousedních měst. Od strážníků městské policie dostali žáci reflexní přívěsky na batohy či bundy a od policistů ČR tematické omalovánky a pexeso. Dopoledne bylo sice chladné, ale svítilo nám sluníčko a všichni jsme si dopravní akci užili plnými doušky. Velice děkujeme strážníkům Městské policie Košťany za naplánování a zajištění této akce.

 

Fotografie viz galerie.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3885