«

»

Kvě 09

Print this Příspěvek

Soutěž v Aj v Chemnitz

I letos jsme se vydali reprezentovat naši školu v soutěži v angličtině, která se konala v německém Chemnitz. Soutěžilo 6 škol, 3 české a 3 německé. Naše družstvo bylo ve složení Michal Macháček (6.tř.), Matěj Mataše (6.tř.), Lukáš Krch (7.tř.), Ondřej Fričl (8.tř.), Filip Hajduk (8.tř.), Josef Semančík (8.tř.). Do Německa jsme vyrazili už v pátek. Přivítali nás čajem a sušenkami, proběhlo několik seznamovacích her v tělocvičně a večer byl táborák a každý jsme si udělali vlastní pizzu v peci na dvoře školy. Večer jsme zalezli do spacáků, dlouho ještě drbali a nakonec usnuli.

V sobotu to vypuklo. Každý tým dostal svou třídu, kde byly připraveny úkoly. Předabovat ukázku z filmu, vymyslet reklamu na předmět který ležel na stole a nakonec zatelefonovat Mr. Collins, protože se stal zločin, unesli nám řidiče autobusu, a aby jsme se dostali domů, byl Mr. Collins jediným svědkem a my ho museli vyslechnout a pomoci tak vytvořit podobiznu pachatele. Měli jsme 3 hodiny na přípravu a po obědě prezentovali naši práci před porotou.

Velice jsme si to užili, německá škola byla krásná a všichni tam byli milí, byla to super zkušenost. Přes všechnu snahu jsme se umístili na 2. místě, ale porazilo nás jen německé gymnázium!!!

Chlapcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3777