«

»

Dub 17

Print this Příspěvek

Vůně dálek – Letiště V. Havla

Návštěva Letiště Václava Havla nabízí ohromující podívanou. Než vstoupíte do neveřejného prostoru Terminálu 3, seznámíte se s přísnými bezpečnostními opatřeními. Terminál 3 je určen pro cestující s jejich soukromými letadly nebo pro skupiny cestujících – tzv. VIP třídy. Pozorně jsme naslouchali p. průvodkyni, která nám osvětlila, jak funguje provoz letiště, dráhový systém nebo odbavování letadel. Jen z několika metrů jsme viděli různé typy letadel od mnoha leteckých společností. V nejmodernější hasičské stanici jsme se zajímali o specifickou práci hasičů i záchranářů na hlavním českém letišti. Tou největší a dechberoucí podívanou bylo přistání obřího letadla společnosti Emirates na přistávací dráze téměř v naší blízkosti. Byl to gigantický a dvoupatrový „fešák“.

Letiště Václava Havla pro nás připravilo nevšední zážitky z míst, kam běžní cestující letící za vůněmi dálek – jen tak nemohou.

Žáci 2. stupně, 5.B          p. uč. Kedjuchová, Šlincová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3751