«

»

Lis 15

Print this Příspěvek

Divadlo 3.B a 4. tř.

V pátek 2.11. navštívily třídy 3.B a 4. divadelní představení s panem Janem Přeučilem a paní Evou Hruškovou. Děti se na představení velmi těšily, a proto se již několik dní před návštěvou divadla o nejznámějších pověstech učily. Některé si přečetly, jiné shlédly na videu. Řádně připravené a nastrojené se vydaly do Městského divadla v Teplicích.

Přišli jsme mezi prvními a tak na nás čekala nejlepší místa. To potěšilo hlavně děti, které již věděly, že si pan Přeučil bude vybírat malé herce. A povedlo se. Mezi několika dětmi, které si vybral byla i Emička ze 4. třídy. Ta se následně stala manželkou Bivoje. Právě to, že se děti mohly zapojit do dějů jednotlivých pověstí je velmi zaujalo.

Kromě pověsti o Bivojovi viděly děti také pověst o Libuši, Praotci Čechovi či Ctiradovi a Šárce.

Dětem se představení velmi líbilo. Nakonec si pochutnaly na lázeňské oplatce.

Veronika Tomsová

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3601