«

»

Čvn 16

Print this Příspěvek

Zdravověda v Oseku – 5.A + 5.B

V pátek 9. 6. se naše páté třídy vydaly do ZŠ v Oseku. Osmá třída měla připravený program na téma zdravověda. Osmáci pro nás v tělocvičně nachystali 9 stanovišť (IZS, lékárnička, stabilizovaná poloha, krvácení, resuscitace, obvazová technika, zlomeniny, otravy a transport raněných), na kterých jsme se dozvěděli něco z daného tématu a některé činnosti jsme si přímo vyzkoušeli. Na závěr jsme vždy dostali tři kontrolní otázky. Takto jsme postupně obešli ve dvojicích všechna stanoviště. Jakmile jsme je zdolali, měli jsme přidělit „smajlíka“ stanovišti, které se nám nejvíce líbilo, a to každý sám za sebe. Na závěr nám osmáci sečetli body a vyhodnotili nejlepší dvojici. Zdravověda v Oseku se nám všem moc líbila a určitě jsme si odnesli i některé nové vědomosti. Protože jsme měli ještě čas, vydali jsme se k nedalekému rybníku do 3D bludiště, kde jsme se dosyta vyřádili na lanové dráze v korunách stromů. Při cestě na autobus jsme se ještě zastavili na zmrzlinu, a pak už hurá zpátky do Košťan. Páteční dopoledne jsme si moc užili.

„páťáci“

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3178