Dub 25

Prozkoumali jsme krásy Českého středohoří se žáky II. stupně

IMG_20170424_111349

Výhled na České středohoří

V pondělí 25.4. jsme se žáky II. stupně navštívily jedny z nejkrásnějších partií Českého středohoří, Opárenské údolí a vrch Lovoš. Čekala nás vcelku zajímavá téměř 9 km dlouhá túra, v rámci které měli žáci nasbírat dostatek podkladů pro tvorbu informačních materiálů pro enviromentální výuku.

Naši cestu jsme absolvovali vlakem, tak abychom za sebou zanechali co možná nejméně exhalací (a samozřejmě si užili ne úplně všední zážitek z cestování). Po výstupu v Malých Žernosekách jsme se propletli vinicemi, prošli jsme podstatnou část malebného Opárenského údolí, abychom přes tzv. Císařské schody začali stoupat na 570 metrů vysoký vrch Lovoš. Za náročný výstup s převýšením více jak 400 metrů jsme byli odměněni výborným počasím a kouzelným výhledem. Díky deštivému počasí předchozích dní byl z vrcholu dobře rozpoznatelný i 70 kilometrů vzdálený Ještěd.

I přestože výlet znamenal pro mnohé z dětí nutnost sáhnout si na dno vlastních sil, 9 km dlouhý výlet jsme si užili.
Chcete-li vyrazit v našich stopách, můžete jít podle této trasy.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3113