«

»

Zář 19

Print this Příspěvek

Dopravní akce s našimi “druháčky”

DSCN0670 Ve středu 16. září se žáci našich druhých tříd zúčastnili dopravní akce, kterou si pro ně připravili policisté Dopravní policie Teplice a Městské policie Košťany. Celá akce probíhala na košťanském náměstí. Naši “druháčci”si oblékli reflexní vestičky a mohli se pustit do práce – vyzkoušet si, jaké to je být policistou. Tento den byl pro naše malé žáčky nejen zábavou, ale také poučením . Naši “druháčci” byli policistkami poučeni o dopravních značkách a o tom, jak se bezpečně chovat v dopravním provozu. Pobavili se při práci s radarem, na němž si měřili, jak rychle umí jejich spolužáci běhat. Za spolupráce zkušených policistek zastavovali projíždějící auta a kontrolovali jejich povinnou výbavu. Zastaveným řidičům poté věnovali bonbon – sladký nebo kyselý, podle toho, jestli měli řidiči vše v pořádku. Společně strávené dopoledne se skutečně vydařilo a žáci i dospělí si tento den užili.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=2522