«

»

Pro 19

Print this Příspěvek

Seiffen 4.A a 4.B.

Pohádková atmosféra v Seiffenu – 4.A + 4.B
Adventní čas nás přilákal do malebného a vánočně vyzdobeného saského městečka – Seiffen, který leží nedaleko česko-německých hranic. Na každém kroku a v každém okně návštěvník vidí vánoční výzdobu v podobě dřevěných hraček, typických vánočních pyramid a louskáčků. Ve vesničce plné hraček jsme navštívili dominantu, kterou je osmiboký pozdněbarokní kostel. V muzeu jsme zas obdivovali více než stovky exponátů dřevěných hraček, a to od úplných miniatur poskládaných v krabičkách od zápalek. Dozvěděli jsme se, jak hračky vznikají, mnoho informací o uměleckém řezbářství a obručovém soustružení. Nahlédli jsme do dobových dílen, které na nás dýchly dávnou historií počátků minulého století. Odjížděli jsme obohaceni znalostmi o ruční výrobě typicky německých hraček a zároveň jsme byli okouzleni vánoční a pohádkovou atmosférou. Tř. uč. Šlincová R., Kubáňová N.

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3997