«

»

Pro 13

Print this Příspěvek

Okresní přebor v šachu

12.12.2019 se konal v Srbicích okresní přebor družstev základních škol v šachu. ZŠ Košťany ve složení Jan Žížala (VIII. A), Luboš Kulhan (VIII. A), Rostislav Filip (VII.), Michal Macháček (VII.), Miroslav Sobotka (VII.) a Jindřich Svoboda (VII.) svedli šachové bitvy se svými vrstevníky z teplických základních škol a bohosudovského biskupského gymnázia. Kluci si na svém prvním větším šachovém turnaji nevedli vůbec špatně a obsadili krásné čtvrté místo za „šachovou“ školou Buzulucká, která do turnaje vyslala dvě družstva, a biskupským gymnáziem Krupka. Turnaje se účastnilo celkem osm týmů a rekordní počet žáků – 34. Z našich se nejlépe dařilo Filipovi a Honzovi, ale radost z vítězství zažili dokonce dvakrát i ostatní kluci. Pro nováčka z Košťan to je super výsledek a už teď zbrojíme na příští rok. Kluci věří v medaile. Autor Mgr. Pavol Kufel

Permanent link to this article: http://www.zskostany.cz/?p=3989